MAGIA

domowego zacisza...

Profesjonalna pielęgnacja twarzy i ciała oraz stylizacja paznokci.

 

Pielęgnacja stóp

Pielęgnacja stóp (podobnie jak dłoni), jest raczej niedocenianym elementem codziennej troski o zdrowy i zadbany wygląd. A przecież stopy każdego dnia bardzo ciężko pracują fizycznie i unoszą ciężar całego ciała. Nadmierne obciążanie nóg, brak wypoczynku, nieprawidłowa pielęgnacja oraz nieodpowiednie obuwie mogą doprowadzić do poważnych zaburzeń w krążeniu, stawach, kościach, a także skórze. Aby do tego nie dopuścić i móc cieszyć się pięknymi zdrowymi, stopami należy zacząć dbać o nie już w młodym wieku.

Pedicure klasyczny
Wskazania:
- zrogowaciały naskórek,
- modzele,
- odciski,
- wrastające paznokcie,
- zaniedbany i niehigieniczny wygląd stóp.

Przeciwwskazania:
- drożdżyca,
- grzybica,
- stany zapalne,
- ropne i alergiczne,
- świeże blizny,
- pęknięcia naskórka między palcami,
- niezagojone rany,
- brodawki.

Opis:
Za pomocą frezarki usuwa się zrogowaciały naskórek stóp. Skraca się i opiłowuje paznokcie. Następnie wykonuje się kąpiel stóp w roztworze soli oraz peeling. Po kąpieli usuwa się skórki okalające płytkę paznokcia, nakłada odżywkę do paznokci oraz wmasowuje odpowiedni krem.

Pedicure SPA
Wskazania:
- zrogowaciały i popękany naskórek,
- odciski,
- nagniotki,
- modzele,
- przesuszone i odparzone stopy,
- nieestetyczny wygląd stóp.

Przeciwwskazania:
- drożdżyca,
- grzybica,
- stany zapalne,
- stany ropne i alergiczne,
- świeże blizny,
- pęknięcia naskórka między palcami,
- niezagojone rany,
- brodawki.

Opis:
Za pomocą frezarki usuwa się zrogowaciały naskórek (odciski, modzele,..). Skraca się i opiłowuje paznokcie. Następnie przez około 10 minut moczy się stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli, po czym wykonuje się peeling. Kolejnym krokiem jest nałożenie maski odżywczej i wykonanie masażu stopy. Następnie zawija się stopy folią i nakłada buty elektryczne. Kiedy maska się wchłonie, można odsunąć skórki okalające paznokcie. Na zakończenie zabiegu nakłada się antybakteryjny grejpfrutowy krem do stóp.